Salı, Ocak 20, 2015

[13.KCY BLOG TURU]: GÖLGELER - Paula Weston || YORUM + ALINTILAR

Gaby Winters yaklaşık bir yıl önce ikiz kardeşi Jude’u bir trafik kazasında kaybetmişti. Kazadan sonra bedeni iyileşmişti ama acısı hâlâ ilk günkü gibi tazeydi ve kâbusları bitmiyordu: Her gece kâbuslarında iblislerle ve cehennemin diğer yaratıklarıyla savaşıyordu.

Ve sonra karşısına Rafa çıktı. Rafa, sadece kâbuslarında sık sık gördüğü çocuk değildi, aynı zamanda ikiz kardeşi Jude’la da bir geçmişleri olduğunu iddia ediyordu. Gaby, hayatı ve kendi hakkında bildiğini düşündüğü gerçeklerin sadece birer yalan olduğunu kabul etmek zorunda kalmıştı ve bulması gereken gerçekler kâbuslarındaki gölgelerde gizliydiler.

Rafa kimdi? Refaimler kimlerdi? Ve en önemlisi Gaby kime güvenebilirdi?Uzun zamandır meleklerle ilgili kitap okumuyordum. Böyle bir aradan sonra Gölgeler ile başlamak gerçekten çok iyi oldu. Neden mi? Konuyu azıcık anlattıktan sonra bu sorunun cevabını uzunca vermeyi planlıyorum.


Gaby erkek ikiz kardeşi Jude'u bir trafik kazasında kaybetmiştir. Bu acıyla başa çıkarken kendini dış dünyaya biraz kapatmıştır. O günden sonra sürekli rüyalar görür ve bu rüyalarını bir internet sitesinde hikaye olarak yayımlar. Ta ki onu ve Jude'u tanıdığını söyleyen kişi karşısına çıkıncaya kadar. 

Ama bir sorun vardır. Gaby ne Rafael'ı tanıyor ne de anlattıklarını biliyordur. Çünkü Gaby hafızasını kaybetmiştir. Rafael nam-ı diğer Rafa Gaby'yi bir yıldır arıyordur. Yalnız Gaby'i arayan sadece Rafa değildir. İblislerle savaşan Nefilim ırkı ile Rafa, Jude ve arkadaşları anlaşamadıkları bir konu sonucunda ikiye ayrılmıştır ve Daniel önderliğindeki ekip de Gaby'i arıyordur ve onu tehdit etmeye başlayacaklardır. Çünkü herkes Gaby ve Jude'un büyük bir sırrı keşfettiklerini ve öldürüldüklerini düşünür. Gaby geçmişini hatırlamaya çalışırken Daniel önderliğindeki Nefilimlerin kaçırdığı arkadaşını kurtarmaya çalışacaktır.En önemlisi Gaby kimin tarafında yer alacağına karar verecektir.


Öhöm öhöm.. Öncelikle kitapta iblisler mi dersiniz zebaniler mi dersiniz melekler mi dersiniz ne ararsanız var. Gölgeler bu türe yeni bir anlam katıyor. Nefilim kelimesini kabul etmeyen ve kendilerine REFAİM ismini veren bir ırk ile karşı karşıyayız . İlk başlarda diğer melek kitapları gibi olsa da ilerleyen bölümlerde kitabımız daha da farklılaşıyor. Bir kere ortada hafıza kaybı ve kaybedilmiş bir kardeş acısı var. Bu kitaba gerekli olan dramı katarken kaçırılan bir arkadaş ve ne olduğunu yeni keşfeden bir düşmüş melek , gizemi ; onu koruyan - benim bayılarak okuduğum tatlı mı tatlı öküz mü öküz biri olur kendisi bay adonis- Rafa ve -yakışıklı olduğunu kabul ettiğim kibirli bay takım elbise - Daniel da aşkı katıyor. Rafa ile Gaby arasında geçmişte büyük bir olay olmuş ve artık eskisi gibi değiller. Bunun ne olduğunu öğrenememek içimi cızlatsa da rahatlamamın sebebi Gaby'nin de bunun ne olduğunu hatırlamaması. Aslında biz okuyucular Gaby ile aynı durumdayız.Niye mi? Çünkü o da olayları yeni öğreniyor bizler de. 


Şunu söylemeliyim ki ben şimdiden Rafa'nın tarafını seçtim. Daniel baştaki yaptığı hareketten dolayı şansını hemencecik kaybetti. Üzgünüm Daniel tatlı , yakışıklı çocuksun herkeste takım elbise sendeki gibi durmayabilir ama bizımla diğilsın diyerek bu güzel kitabımızı bize kavuşturan Yabancı Yayınları'na çok teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım devam kitabını büyük bir hızla çıkarırlar. 


En kısa zamanda bu kitabı edinip okumalısınız. Okumamak büyük kayıp gibi klasik bir cümle kullanıyorum ama kusura bakmayın gerçekten de öyle. Yarın bir gün arkadaşınız sorarsa Rafa gibi bir düşmüş melekle tanışmadım demeyin. Ya da tanışmayın. Böylelikle Rafa'yı sizlerle paylaşmak zorunda kalmam :D.

Çekiliş için Buyrun..
ALINTILAR"Birkaç şeyi çözüp anlamama müsaade et."
"Neden bana yardım etmediğin gibi mi?"
"Dövüşemeyeceğin aklımın ucundan bile geçmedi."
"Dövüşmeyi bilseydim Rafa şu an bilincin yerinde olmazdı."
"Gördün mü işte şimdi tamamen kaybolmadığına dair bir umut veriyor bu bana. Sen hala oralarda bir yerdesin."

***

"Gaby. Bana kim olduğunu söyle."
"Ben Gaby Winters. Dövüşmeyi bilmiyorum. Koşmayı severim.Çok okurum. Tayland yemeklerine ve Türk lokumuna bayılırım. Türkiye'den gelen gerçek lokum."


***

"Başka ne dedi?"
"Senin öküzün teki olduğunu söyledi."
"Daha kötülerini de söylemişti. Başka bir şey?"
"Adam olup bana gerçeği anlatman gerektiğini yararlı bir şey yapmanın vakti geldiğini."


***


"Desteğin olup olmadığını sordu."
"Sen ne dedin?"
"Bildiğim kadarıyla olmadığını söyledim."
"Bunu neden yaptın?"
"Ah.. Çünkü yapmamam gerektiğini bilmiyor olabilir miyim?"


***

"Aklını başına topla burası güvenli değil.Pantolonunuda düzelt. Peki ne yani barmenden mi hoşlanıyorsun?" Ses tonu aksi..
"Simon iyi bir çocuk."
"Benim gibi öpüyor mu?.  "
"Hayır dediğim gibi iyi bir çocuk."


***


"Jude'u bulma konusunda Daisy'nin benden daha faydalı olacağını düşünüyorsun"
İnanılmaz. Neredeyse yüz kırk yaşında ama hala çocuk gibi küsüyordu.


***


Kim olduğumu her zaman bilmişimdir. Yansımam aynı: saç , ten , gözler , dudaklar, hepsi tanıdık. Peki baktığım bu kişi ben değilsem, kim?


***

" Peki , çeikici Rafa mıydı yoksa öküz Rafa mı?"
" Biraz her ikisi de."


***


"Gabe" diyor Rafa ve dudağımı ısırıyorum. " Biliyorum. Çaresine bakacağım." Bana doğru eğiliyor. Tişörtü parmaklarımın arasında. "Sen benden bir şey istemeyeli uzun zaman oldu. Bunu batırmayacağım."
"Bir süreliğine pislik gibi davranmayı da bıraksan olur mu?"
"Ona söz veremem işte."

***


"Bir zebaninin kellesini uçurmayı başardın ama bir barmenin eşarbına dokunmasını engelleyemiyor musun?"

***

Melekler ve zebaniler gerçekse öyleyse iblislerde gerçek olmalı. İblislerin ve zebanilerin aynı şey olduğunu ve onların benim uydurduğumu sandığım günler çok uzun zaman önce değildi. O günleri özlüyorum.


***


"Herkes şerefiyle savaşır; ta ki kaybettiklerini anlayana kadar. Biz de nadiren kaybederiz Daniel."

4 yorum:

 1. Fantastik kitapları seviyorum yaaa. Bunu konusunu da sevdim kapağını da. Okumalıyım =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zamskaaaaaaaaa oku oku oku!!

   Sil
  2. Okudum hatta dün bitti =)
   Ya bunlar ne haltlar karıştırıyor ya. Jude`a ne oldu.
   Gaby ile Rafa`ya ne olcak. Ya ikinci kitap ne zaman çıkacak çoook çook okumak istiyorum =)

   Sil
  3. Yayınevine baskı yapmak lazım çünkü ben de deli oldum rafa gibi tatlı çocuk yani bekletilir mi hiç :D

   Sil

Sosyal Ağlar

Twitter Facebook Google Plus LinkedIn RSS Feed Email Pinterest

İZİNDEYİZ!

İZİNDEYİZ!

İzleyiciler

Ne Okuyorum?

Beyza's bookshelf: currently-reading

Champion
0 of 5 stars
tagged: currently-reading

goodreads.com

Hedefim

2015 Reading Challenge

2015 Reading Challenge
Beyza has read 28 books toward a goal of 90 books.
hide

V.

V.
O Monte Cristo kontuydu, babamdı, annemdi, kardeşimdi, arkadaşımdı, o sizdiniz , ve bendim. O hepimizdi. *** Bu maskenin altında bir yüz var, ancak o ben değilim...bu maskenin altında kaslar var ve ardında kemikler. Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, ve fikirlere kurşun işlemez.

Buradayımm!!

Beyza's books

Tutkunun Sırrı
5 of 5 stars
Ben bu titanlara bayılıyorum. Ama en çok da Poyraz Batıkan'a!!!
Prodigy
5 of 5 stars
Vaaaoooovvv... demek istiyorum. Yazarın halay gücü kurgusu mükemmel ötesi. Amaaaa bu yazarı öldürmek istememi engellemiyor. O son ne öyle. Neden yani ha neden neden neden? Basit bir soru bu. Böyle yazarları alıp imha etmek lazım. Neyse s...
Karanlık Zafer
5 of 5 stars
Sybella bir kaç kez boğularak öldürülmeye çalışılmış bir Aziz Mortain kızı. Aslında ilk kitapta karşılaştığımız ve okuyanların nefret ettiği Kont d'Albret'in kızı. Sybella ailesi tarafından 14 yaşına kadar görebileceği zulümlerin hepsini...
Tangled
4 of 5 stars
Finaller öncesi bir fırsat bulmuşken bitirdiğim tatlı mı tatlı eğlenceli mi eğlenceli bir kitapla karşınızdayım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki karşı cins daha doğrusu erkek bakış açısıyla yazılan bir kitabı ilk kez bu kadar çok sevdim. ...

goodreads.com

Email ile Takip Et

Deniz Kızları

Popüler Yazılar

Favorilerim


Nalini Singh || Meleklerin Kanı
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me
If I Stay by Gayle Forman
Julie Berry - Bir Sır Saklı İçimde

Dublin Caddesi

E.L. James || Elli Ton Serisi

Sylvia Day || Crossfire
Jennifer L. Armentrout || Frigid
Elle Jasper || Kara Mürekkep Günceleri
Rita Hunter || Ruhun Ateşi
Judith McNaught || İçinde Aşk Saklı

Cora Carmack || Losing It

Judith McNaught || Sonsuza Kadar
Açlık Oyunları || Suzanne Collins
R.K. Lilley || In Flight

Alice Clayton || Wallbanger
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yazar Kafe

Bumerang - Yazarkafe

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Copyright © Romantik Optik | Powered By Blogger
Distributed By Blogspot Templates | Blogger Theme By Lasantha - PremiumBloggerTemplates