Salı, Ağustos 11, 2015

Deniz Kızları ile Okuma Etkinliği - Beni Sev Diye - Asude | Tanıtım + Yorum + Çekiliş |

Aşk mı? Nefret mi? Gurur mu? Kabulleniş mi?

Ateş gibi kızıl saçlarıyla bambaşka bir güzelliği olan Kristy, buzdan bir iklimin hüküm sürdüğü topraklarda yapayalnız, yoksul bir hayat yaşamaktadır. Onu gören her erkeğin dikkatini çeken büyülü güzelliğine rağmen, kalbini kimseye açmayacağına dair kendine bir söz vermiştir. Çünkü kalbinin derinliklerinde, yedi yıl önce evlendiği ancak yüzüne bile bakmadan onu kovan o zalim adamın izlerini taşımaktadır.
~
Simsiyah saçları, geceden karanlık gözleri, dünyayı yüklenecek kadar güçlü görünen bedeniyle Bradley, her kadının romantik hayallerini süsleyen görkemli bir soyludur. Onda eksik olan tek şey, bir kalptir. Genç adam unutmayı seçtiği geçmişinden uzak, duygusuz bir hayat yaşarken, kızıl saçlı asi bir kadınla karşılaşır. Bu gizemli kadının gerçek kimliğini öğrendiğinde dünyası sarsılacaktır.
~
Geçmiş yaraların sızısını hâlâ duyan genç kadın, geleceğini de yaralamaya ant içmiş Bradley ile yeniden karşılaştığında, yedi yıl önceki gibi itaatkâr olmayacaktır.

Ve genç adam asla kabullenemeyeceği gerçeklerle yüzleşirken, Kristy’nin asi ruhunun arkasındaki masumiyetle, sadece kalbinin değil, derin bir aşkın da farkına varacaktır.

KİTABIN ADI: Beni Sev Diye (Ciltli)
YAZARIN ADI: Asude
EDİTÖR: Nilüfer Savaşer Nişli
TÜRÜ: Tarihi aşk
SAYFA SAYISI:  592
FİYATI:  25 TL
ÇIKIŞ TARİHİ: 03 Ağustos 2015
Güzel bir kitap güzel bir etkinlikten herkese selamlarrr... Kitabı bitirir bitirmez hemen yorumunu girmek istedim. Beni tanıyanlar ne kadar historical aşığı biri olduğumu bilirler. Şu sıra gerçekten kitap okumakta sıkıntı çekiyorum. Sıcaklar falan derken elime alamadığım kitaplarımı gördükçe canım yanıyor derkenn Asude'nin yeni kitabı olan Beni Sev Diye elime ulaştı ve iki günde bitirdim. Çook beğendiğim bayılarak okuduğum su gibi akan bir historical kitap. Gün geçtikçe yazarlarımızın bu türde ilerlemeleri beni mutlu ediyor. Umarım bir gün bu kitaplarımız yurt dışındaki historical severlerle de buluşma şansına erişirler. Şimdi fazla gevezelik yapmadan kitabı size azıcık anlatayım.

Kristy 18 yaşında, kızıl saçlarıyla ve yeşil gözleriyle herkesi etkisinde bırakan güzeller güzeli İskoçya'da yaşan dedesinden başka kimsesi olmayan köylü bir kız. Bir gün kader ona güler ve bir soyluyla evlenme şansına erişir. Tek hayali mutlu bir aile kurmak ve dedesinin güzel bir hayat geçirmesini isteyen Kristy bu teklifi kabul eder ve İngiltere'ye doğru yola çıkar. Onu bekleyen öfkeli İskoçlardan nefret eden kibirli bir kocadır. Yüzüne dahi bakmadan Kristy ile evlenen bu adam evliliği tamamına erdirmeden Krsity'i abisinin öldüğü gün evinden kovar. Çünkü Kristy'i abisi ona getirmiştir ve abisi olmadığı sürece kontun Kristy'e tahammül etmesine gerek yoktur.

Aradan geçen 7 sene sonra Kristy dönmemek için yemin ettiği İngiltere topraklarına geri döner. Burada tek korkusu o kötü kalpli kocasıyla karşılaşmak... Bir eve hizmetli olarak işe giren Kristy'nin hayatına ise Bradley Barlow girer. Peki bu Lord Barlow kimdir?

Kristy'nin görmeye bile tahammül edemediği 7 sene önce evlendiği kocasıdır Lord Barlow. Krsity onu görünce geçirdiği kriz sonrası bir karar almıştır. Onu tanımayan unutan kocasına kendisini tanıtmayacak orada hizmetli olarak çalışmaya devam edecektir. Ta ki o talihsiz olay gelene kadar.

Şimdi yorumuma geçersek eğer ben kitaba bayıldım. Okurken sürekli kızlara ( deniz kızları ekibine ) ben şu sayfadayım yaa muhteşem bir kitap off okuyunda dedikodusunu yapalım ya Asude'nin kalemi gerçekten çok iyi gibi bir sürü şey söyledim. İçim kıpır kıpır birileriyle kitabı konuşmak istiyordum. Çünkü uzun zamandır kitap okuyamazken böyle muhteşem bir kitap beni hayata döndürdü. Su gibi akan süslü cümlelerle kuşanmış sarı cildi ve kapağıyla beni mest eden bir kitap oldu Beni Sev Diye. Asude'nin Gül ve Avcı'sı dışında bütün kitaplarını okudum ve aralarında kesinlikle favorim Beni Sev Diye oldu. Bölüm başlarındaki güzel sözler bölümleri daha da merak etmeme sebep oldu. Sadece sonları biraz daha güzel olabilirdi. Daha doğrusu ben güzel balolar kıskançlığın daha fazla olmasını beklemiştim. Ama yine de kitap benden tam puan aldı diyebilirim.

Şimdi sizlere Beni Sev Diye kitabını okumanız için 5 neden sayacağım.

1- Çünkü kitabın yazarı Asude. Kalemini çok sevdiğim güzel bir yazar. Daha ne olsun.
2-Sırf cildi ve kapağı için bile okunur diyebilirim.
3- Konusu itibariyle güzel ve sıkılmayacağınız bir anlatıma sahip.
4- Historical seviyorsanız kesinlikle kitaplığınızda yer açın. Bir solukta okuyacaksınız.
5- Son neden isee ben Kristy'i gerçekten çok sevdim. Eğer güzel bir İskoç kız İngiliz erkek aşkı okumak istiyorsanız bu kitap tam size göre.

Kısacası historical aşığı olan ya da olmayan bu kitabı alıp okumalısınız. Açıkcası hepinizin yorumlarını merak ediyorum. Umarım hepiniz benim kadar seversiniz. Yazarımız Asude'yi ise gerçekten tebrik etmek istiyorum. Umarım bizleri daha da güzel historical romanlara kavuşturur.


3 yorum:

  1. Şu anda okuduğum kitabın yorumunu merak etmiştim.Neyse ki aynı fikirdeymişiz.Asude'nin dilini,kurgularını ve özellikle karakterlerini ayrı bir severim ben.Bu yüzden kitabının çıktığını duyurduğunda hemen gidip aldm.Şuan yarısına geldim kitabın ama beni yanıltmadığını görmek harikaydı.Yine mükemmel bir kitapla gelmiş.Asude ne yazarsa okurum ,onun yazdığı kötü olmaz mantığımdayım artık ben.Umarım yazmayı hiç bırakmaz ve bizi yeni muhteşem kurgularıyla buluşturu.Yorum için de teşekkürler size :)

    YanıtlaSil
  2. Çok güzeldi ya.Şimdi bitirdim kitabı ve hiç sıkılmadan okudum,daha doğrusu kitap okutturdu kendini.Akıcı bir anlatım,zekice kurgulanmış bir kitaptı.Asude git gide daha da profesyonelleşiyor :)

    YanıtlaSil

Sosyal Ağlar

Twitter Facebook Google Plus LinkedIn RSS Feed Email Pinterest

İZİNDEYİZ!

İZİNDEYİZ!

İzleyiciler

Ne Okuyorum?

Beyza's bookshelf: currently-reading

Champion
0 of 5 stars
tagged: currently-reading

goodreads.com

Hedefim

2015 Reading Challenge

2015 Reading Challenge
Beyza has read 28 books toward a goal of 90 books.
hide

V.

V.
O Monte Cristo kontuydu, babamdı, annemdi, kardeşimdi, arkadaşımdı, o sizdiniz , ve bendim. O hepimizdi. *** Bu maskenin altında bir yüz var, ancak o ben değilim...bu maskenin altında kaslar var ve ardında kemikler. Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, ve fikirlere kurşun işlemez.

Buradayımm!!

Beyza's books

Tutkunun Sırrı
5 of 5 stars
Ben bu titanlara bayılıyorum. Ama en çok da Poyraz Batıkan'a!!!
Prodigy
5 of 5 stars
Vaaaoooovvv... demek istiyorum. Yazarın halay gücü kurgusu mükemmel ötesi. Amaaaa bu yazarı öldürmek istememi engellemiyor. O son ne öyle. Neden yani ha neden neden neden? Basit bir soru bu. Böyle yazarları alıp imha etmek lazım. Neyse s...
Karanlık Zafer
5 of 5 stars
Sybella bir kaç kez boğularak öldürülmeye çalışılmış bir Aziz Mortain kızı. Aslında ilk kitapta karşılaştığımız ve okuyanların nefret ettiği Kont d'Albret'in kızı. Sybella ailesi tarafından 14 yaşına kadar görebileceği zulümlerin hepsini...
Tangled
4 of 5 stars
Finaller öncesi bir fırsat bulmuşken bitirdiğim tatlı mı tatlı eğlenceli mi eğlenceli bir kitapla karşınızdayım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki karşı cins daha doğrusu erkek bakış açısıyla yazılan bir kitabı ilk kez bu kadar çok sevdim. ...

goodreads.com

Email ile Takip Et

Deniz Kızları

Popüler Yazılar

Favorilerim


Nalini Singh || Meleklerin Kanı
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me
If I Stay by Gayle Forman
Julie Berry - Bir Sır Saklı İçimde

Dublin Caddesi

E.L. James || Elli Ton Serisi

Sylvia Day || Crossfire
Jennifer L. Armentrout || Frigid
Elle Jasper || Kara Mürekkep Günceleri
Rita Hunter || Ruhun Ateşi
Judith McNaught || İçinde Aşk Saklı

Cora Carmack || Losing It

Judith McNaught || Sonsuza Kadar
Açlık Oyunları || Suzanne Collins
R.K. Lilley || In Flight

Alice Clayton || Wallbanger
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Yazar Kafe

Bumerang - Yazarkafe

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Copyright © Romantik Optik | Powered By Blogger
Distributed By Blogspot Templates | Blogger Theme By Lasantha - PremiumBloggerTemplates